Superstar Team na Grand Prix Hohhot 2017


Antoine Valois-Fortier (CAN) wygrał swój pierwszy turniej z cyklu IJF World Judo Tour od 2015 w kategorii -81 kg w niedzielę. Antoine jest brązowym medalistą olimpijskim  z Londynu, który wraca po kontuzji we wspaniałym stylu wygrywając z obecnym Mistrzem Europy Alanem Khubetsov’em (RUS).

4-krotny zwycięzca turniejów Grand Prix Khubetsov przegrywa po 1 minucie w Golden Score, gdy Valois-Fortier zdobywa waza-ari po bardzo dobrze rozegranej walce.

Lukas Krpalek (CZE) w swoim 4 występie w turniejach z cyklu IJF World Judo Tour zdobywa podium w zawodach Hohhot Grand Prix 2017.

W pierwszym półfinale brązowy medalista z Grand Slam Ekaterinburg 2017 Andrey Volkov (RUS) prowadził na waza-ari w ostatnich 30 sekundach, gdy Krpalek rzucił Rosjanina i złapał go w mune-gatame dzięki czemu zapewnił sobie walkę w finale. Były juniorski Mistrz Świata Ulziibayar Duurenbayar (MGL) również prowadził na waza-ari w ostatnich 42 sekundach. Krpalek walczył dalej i rzucił na sumi-gaeshi po którym przeszedł do oseakomi, którym zapewnił sobie złoty medal w kategorii +100 kg.

Brązowy medal w tej kategorii zdobywa Andrey Volkov (RUS), który pokonuje  21-letniego LI Bo (CHN) przez trzymanie kata-gatame.

Dashdavaa Amartuvshin (MGL) zdobywa srebrny medal w kategorii -60 kg. Pokonał w drodze do finału Roberta MSHVIDOBADZE (RUS), Pavela PETRIKOV  (CZE) i PAK Yong Nam (PRK).