Natalia Kropska startuje na Mistrzostwach Świata Kadetów w Santiago de Chile

Khasan Khalmurzaev jest świetnym przykładem dla kadetów. Rosyjski mistrz olimpijski został mistrzem świata kadetów w 2009 i 7 lat później zdobył złoty medal olimpijski.  Naohisa Takato i Ami Kondo byli równiej mistrzami świata kadetów, którzy zdobyli  tytuły mistrza świata w kategorii seniorów.

Tacy zawodnicy jak Beka Gviniashvili, Miku Tashiro, Mikhail Igolnikov, Irina Dolgova, Jessica Klimkait, Szabina Gercsak, Marie Eve Gahie i Daria Bilodid błyszczeli jako kadeci na arenie światowej. Niektórzy z tych mistrzów zamienili swoje sukcesy w kategorii kadetów w  medale Mistrzostw Świata Juniorów i zdobyli medale w Pucharach Kontynentalnych i  podczas turniejów IJF World Tour. To jest poziom do którego obecni kadeci aspirują.

Dla tych co startują w Chile w tym tygodniu Mistrzostwach Świata Kadetów są kamieniem milowym. To będzie największy turniej w ich młodych karierach jak do tej pory. Będą mieli okazję sprawdzić się z najlepszymi.

Natalia Kropska (-57kg, GKS Czarni Bytom) jest wśród 5 polskich judoków i judoczek, które walczą w dniach 9-13 sierpnia w Mistrzostwach Świata Kadetów w Santiago de Chile.

Natalia Kropska, zdobyła w tym roku brąz na Mistrzostw Europy Kadetek na Litwie , później brąz podczas European Youth Festival 2017 Gyor. W tym sezonie wygrała też mocno obsadzony Puchar Europy Kadetek w Berlinie.

Po zawodach w Chile przechodzi do kategorii juniorek.

Transmisja zawodów na ippon.tv w godzinach popołudniowych.

zródło: PZJudo, JudoInside.com